Diktatörler | Sohbet Odaları
Yeni bir akımın bulunduğu felaket bir sohbet odası 'Diktatör' bu korkunç sohbet odası yeni...
chat, muhabbet, Sohbet Odaları | 10 Mart 2021, Çarşamba

Diktatörler | Sohbet Odaları

Yeni bir akımın bulunduğu felaket bir sohbet odası ‘Diktatör’ bu korkunç sohbet odası yeni bir akımın başlangıç yeri değişik akımların başladığı muhabbet ağımızın yeni favorisi #Diktatörler IRC dünyasının en kahraman yöneticilerinin bulunduğu bir yer olma özelliğini taşıyor.

Diktatörler sohbet odası – #Diktatör

işte sırasıyla kutsal diktatörler tarihin görüp geçirdiği

Adolf Hitler

1933 – 1945 yılları arasında bilinen rakam olarak tam tamına kırk milyon insanın hayatını kaybetmesine sebep olmuş bir ”olumlu çabalayan ” olarak çıkar karşımıza. / şair orada sövemedi hayır hasenatla anışı bu yüzden /
2.dünya savaşını çıkarttığı yetmedi gitti bir de toplama kamplarında, gaz odalarında çoluk çocuk demeden 8 milyon Yahudi’yi katletti.
30 Nisan 1945 yılında çok şükür intihar edip ayrıldı aramızdan.

Josef Stalin

Ateist oluşu ilk başlarda ” yaşasın teokrasiden uzakta özgürlükçü bir dünya kuracak ” gelse de o iş öyle olmadı ne yazık ki.
Rusya’da 1922 ve 1952 yılları arasında kendisine muhalefet olan parti liderlerinden tutun sivil halka kadar 5 milyon civarı bir insanın ölümüne sebep oldu.

Mao Zedong

Daha yakın tarihe bakarsak karşımıza kendisi çıkar. Ülkeyi kurup, tarımı kendi usulünce düzeltip, halkı refaha kavuşturacağım derken bilin bakalım ne olmuş?
Yaklaşık 50 milyon insan kıtlıktan ve açlıktan ne yazık ki hayatını kaybetmiş.
İşin garip tarafı bunca kötü şeye sebebiyet veren bu komünist lideri Çin halkı hala hayranlıkla anıyor.

Pol Pot

Başka bir çekik gözlü daha. Bu sefer ki daha bir manyak daha bir kukla. Neden? Yaklaşık 2 milyon insanın katledilmesini sağlamış. Bazılarının öldürülme sebebi ise ellerinin nasırsız olması , gözlük takıyor olmaları. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Burjuvalığın dibinden gelen bu lider kompleksleri ve derin güçlerin yönlendirmesi nedeniyle sadece gözlük takan insanı bile burjuva diye nitelendirip öldürtmüş.

İdi Amin Dada

Nam ı diğer Uganda Kasabı. Askerî kökenli olduğu için çevresindekilerin daha fazla güven duyduğu söylenir. Kendisine muhalefet olan yaklaşık beşyüzbin kişiyi tek damla gözyaşlarına bakmadan katletmiştir. Öyle ki politik ve ticari anlamda en yakın müttefikine file suikast girişiminde bulunmuştur. Kendi ülkesinde ki 9 bin kişilik askeri gücü milliyetçilik adı altında tek gecede katletmiş, muhalefet liderini destekleyen 40’a yakın subayı bir hücreye kapatıp dinamitle parçalatmıştır.

Heinrich Himmler

Takma dişinin arasına sakladığı siyanür kapsülünü patlatarak intihar edip ölmesi vicdanını rahatlattı mı bilinmez ama, Hitler döneminde toplama kamplarının yönetimi kendisindeydi. Gaz odasının kasabı da diyebiliriz kendisine. Emriyle, 6 milyon Yahudi katledilmiştir.

Josef Mengele

Hitler döneminde yaşayan bir melektir kendisi. Bildiğiniz iyilik meleklerinden değil de Josef için ”ölüm meleği” diyebiliriz. Yaklaşık 2 milyon Yahudi’ye kobay faresi gibi davranıp bir sürü zalim deneyi üstlerinde gerçekleştirip ölümlerine sebep olmuştur.

İvan Vasiliyeviç

Tipinde meymenet olmayan Rus çarı 1547/1584 yıllarında başta tatarlar olmak üzere kendi halkına da zalimlik etmekten geri durmamıştır. Aşırı milliyetçi olan lider, kendi oğlunu bile vatana ihanetle suçlayarak öldürtmüştür.

Neron

Gerçek bir manyak. Sadistlik, şaşalı hayat yaşama arzusu, intikam güdüsü.. Tüm bunların vücut bulduğu isimdir kendisi. Annesini, karısını, kardeşini gözünü kırpmadan öldüren manyak lider kendisini Apollo ilan etmiştir. Söylentilere göre sırf yeni bir şehir kurmak için Roma’yı ateşe vermiş ardından en yüksek tepeye çıkıp neşeli melodiler eşliğinde şarkılar söyleyerek yaptığı katliamı seyretmiştir.

Voyvoda

Tarihin en kanlı diktatörleri listemizde geldik zirveye. Kazıklı Voyvoda’yı ya da Kont Drakula’yı duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı akıncıları tarafından başı kesilerek durdurulan bu ruh hastasının lakabının çıkış noktası ise, esirleri kazığa oturtmasından doğmuştur. Kardeşiyle beraber esir olarak düştüğü Osmanlı’da bir şehzade ile aynı seviyede eğitim almış olan Voyvoda zamanla kibrine yenik düşüp getirildiği Eflak yönetiminde Osmanlı düşmanı olmuştur. Esir aldığı Osmanlı halkının dersini yüzdürüp, tuzla ovdurup keçilere yalatan manyak , onları kazığa oturtarak ölümlerine sebep olmuştur.

 

işte tarihteki diktatörlerin hayat hikayeleri …

Yorumlar